METRAŠČIAI IŠ 2009-ųjų METŲ

 [ 2009-12-19 ]  Kmynų žygis į Akmenę

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

2009-12-19 dieną skautai norintys keliauti į žygį (Šiauliai-Akmenė), rinkosi autobusų stotyje.  Deja, daugelis skautų pabūgę šalčio ar tiesiog neturėję laiko, nekeliavo i žygį, tad  mes trise (Aš- Tomas, Giešas ir Jožikas) nesulaukę daugiau norinčių keliauti, žygiavome toliau.
Deja, kelyje pasitaikė kliūčių, kurias greitai įveikėme. Žygiuoti tikrai nebuvo šalta. Žygiuodami susitikome pora žmonių. Kurie stebėjosi tokia kelione. Sustoje miške, užsikūrėme lauželi, pasistiprinome ir traukėme toliau. Keliavome ir gatvėmis ir miško takeliais. Linksmomis nuotaikomis ir su šypsenomis veiduose. Pasiekėme kelionės tikslą.    

 [ 2009-12-12 ]  Plikšių draugovės gimtadienis

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

2009 12 11-12 įvyko plinkšių skautu dešimtasis gimtadienis. Tik atvažiavusius mus pasitiko galybė svečių. O po to vyko muzikiniai sveikinimai ir mūsų pačių kepti pyragai. Pasistiprinę kugeliu ir saldumynais, pasigaminę žibintus keliavome tamsiais takeliais, kuriuos apsišvietėme savo ugnelėmis. Sugrįžę įvyko linksmoji dalis. Vyko šokiai, ir loterija-kurie turbūt paliko didžiausią įspūdi. Pavargę po ilgai trukusiu šokių, keliavome pasistiprinti prieš miegą, ir sugulę i savo miegmaišius saldžiai užmigome.  Ryte atsikeliame žvalūs. Pavalgę pusryčius susitvarkėme ir keliavome namo, tačiau mes vėl ir vėl norėsime sugrįžti atgal i plikšius.

 [ 2009-11-21 ]  Šiuolaikinės krikščioniškosios muzikos festivalis „Sielos“ 2009

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Jau tradicija tapusio festivalio „Sielos“, neaplenkėme ir šiais metais. Nepabūgę kiaulių gripo ir visų kitų neaiškių virusų, patraukėme Mažeikių link. Dalyvių kaip niekad mažai: keturi ŽSO iš Šiaulių atstovai: Dovydas, Orinta, Goda ir Renata.

Savo įspūdžiais dalijasi brolis Dovydas ir sesė Orinta:
2009 metų 11 mėn. 21 dieną vykome i šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalį Sielos 2009.Mums buvo labai smagu ir linksma. Per visą šią išvyką nebuvo liūdnų akimirkų, tiesiog mes tikrai džiaugėmės ten nuvykę. Kelionė nebuvo nuobodi, nors kelias buvo ne trumpas. Per šią išvyką labiau susibendravome su seserimis Goda ir Renata. Mes tikrai nesigailime ten vykę.

 [ 2009-11-15 ]  Oficialusis būstinės atidarymas

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Oficialusis būstinės atidarymas

2009-11-14 - 15  dienomis Mažeikiuose įvyko būstinės atidarymas, kuriame
mus pasitiko daug broliu ir sesių. Tada vyko oficiali oji dalis, buvo perkirptas
kaspinas, įteiktos dovanos, nenutilo geri žodžiai ir pasveikinimai. Po oficialiosios
dalies vyko linksmavakaris, per kuri visi buvo pasipuošę kaip hipiai.
Po to mūsų laukė daug vaišių, žaidimų ir filmų. Visų nuotaikos buvo labai
geros. Smagiai praleidę laiką skautai vakare keliavo namo, o kurie norėjo dar pabuvoti
pasiliko nakvoti. ryte atsikėlėme labai žvalūs, tačiau alkani. Todėl papusryčiavome,
o po to tvarkėmės, dar šiek tiek pabendravę visi linksmai keliavome namo,
parsivežėme daug geros nuotaikos, ir prisiminimu :)

                      Tomas (Kmynų skiltis)

 [ 2009-10-30 ]  Pirmoji mūsų visuotinė sueiga

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės


2009. Spalio 30

Pirmoji mūsų visuotinė sueiga.

                      Spalio 30-oji. Apturime pirmąją ir pačią linksmiausią visuotinę sueigą. Susirinkome gausokai – virš 30-ties. Labai šaunu! „Senoliai“ pamatė ir nemažai daug naujų veidų.
Pradėjome sueigą kaip visuomet – švilpuku, rikiuote ir draugininkės „kalba“. Paminėsiu – mūsų draugovė turi vilkiukų! Grįžę į savo vietas ir jau apturėję geresnes nuotaikas pradėjome žaisti susipažinimo žaidimus. Linksmiau kai žmogų pažįsti, nors geriau susipažinti ir su tuo, kurį pažįsti. Viskas tik į gerą. Žaidėm ir šiaip žaidimus, ir gerai leidom laiką. Keli „veidai“ aptarinėjo visiems, ką jie veikė prieš sueigą. Mat turėjome net 3 pasenusius žmones (jubiliatus). Tai buvo Giešas, Audra ir Petras. Žiūrėjome filmuką apie Lordą- skautų įkūrėją Baden Powell‘į ir jo žmoną. Taip pat matėme ir nuotraukas, bet filmuotą medžiagą iš „šventusių šventę“ užduočių. Sueigą pabaigėme torto gabalėliu ir kaip visad – rikiuote.
Manau kaip pirmoji sueiga buvo labai nebloga.

 

                                                                                                            s. Alvigita.

 [ 2009-10-29 ]  „Cepelinų balius“ pas Kotryną

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Vieną dieną susėdę nusprendėme , kad norime visi susirinkę kur nors  linksmai pabūti.
Tad, vieną labai gražų rudens atostogų vakarą susirinkome pas mane (Kotryną). Mūsų susirinko nemažai , bet šiaip taip tilpome į kambarį, kol įsitaisėme vyravo šurmulys , bet vakarui įsibėgėjus visi ėme linksmai bendrauti, vieni žaidė žaidimus , kiti kalbėjosi, du broliai Povilas ir Airidas gamino pudingą , dar kiti būrėsi kauliukais . Visi buvo užsiemę , bet laimingi.
Vakaro kulminacija – cepelinai, kuriuos su mūsų pagalba mums išvirė mano mama. Tikiuosi skaniai pavalgėme . Atsidėkodami sudainavome kelias dainas , labai smagiai pabendravome.  Kas keisčiausia, kad bendravome visą naktį , iki pat ryto ir tai supratome tik tada kai laikrodis išmušė 07:00 ryto, žinoma niekas apie miegą pas mane jau nebegalvojo, nes buvo išaušusi nauja diena, tad visi atsistojo ir išėjo miegoti į savo namus...
Miegoti neteko ilgai ,  po keleto valandų mes vėl susirinkome , nes turėjome visuotinę sueigą , tai visi miegantys , gerokai ištinę dalyvavome sueigoje , bet nei vienas dėl to nebuvo nelaimingas ir laikas prabėgo labai linksmai, net miego nebesinorėjo .
Man tos kelios atostogų dienos prabėgo labai smagiai ir paliko neišdildomą įspūdį .

 [ 2009-10-24 ]  Kmynų silties iškyla

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Kmynų išvyka (2009 spalio 24d)

Šeštadienį 8val. ryte susiruošėme į žygį. Ėjome į Salduvę. Pakeliui sutikome kliūčių. Turėjome pastatyti tiltelį, kad galėtumėme pereiti per upelį. Paskui pasiskirstėme grupelėmis po tris ir kūrėme po lauželį. Maždaug 10val priėjome savo kelionės tikslą. Ten užsikūrėme laužą. Visi pasiskirstėme darbais. Vieni rinko malkas, kiti parošinėjo laužavietę, treti buvo atsakingi už maisto virimą, ketvirti turėjo visus linksminti. Ten prabuvome iki 17:30 tada susiruošėme eiti namo.

Povilas

 [ 2009-09-06 ]  VII Piligriminis žygis: Kryžių kalnas – Šiluva

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

VII Piligriminis žygis:
Kryžių kalnas – Šiluva (2009 rugsėjo 4-6d.)

 

Štai ir vėl, tik prasidėjus mokslo metams jaunieji piligrimai išsiruošia į žygį ‚‚Kryžių kalnas – Šiluva“. Žinoma, prie jų prisijungiame ir mes, šaunieji skautukai J . Gal mūsų ir nedaug, bet tiesa ta, kad su gausia piligrimų minia mes tikrai nesusiliejame J  . o taip, šis žygis nėra lengvas pasivaikščiojimas, bet mes, skautai, kaip visad nestokojome geros nuotaikos, taigi ir ėjosi lengviau J. Giedant, žaidžiant, linksmai plepant, kartais ir draugiškai pašiepiant vieniems kitus žygiuoti ne taip sunku. O ypač kai šviečia saulė, kuri šiemet, deja, mūsų per daug nepamylėjo J Antrą ir trečią žygio dieną teko „šiek tiek“ sušlapti, nes lijo kaip iš kibiro. Žinoma, lietus nėra pats didžiausias malonumas, o ir daiktai šlapi. Ačiū Dievui miegmaišiai, regis, visų liko sausi, tad bent naktį nesušalome. ( nors kur čia sušalsi, kai palapinėje miega virš 10 žmonių, o dar visi pietums žirnių privalgę :D ) Gretimose palapinėse gyveno ne patys pamaldžiausi piligrimai, bet ką padarysi, skautai – kantrūs žmonės.
Taigi, Šiluvą pasiekėme anaiptol ne pačios geriausios formos, bet tikrai pačios geriausios nuotaikos. Kiaurai šlapi, pavargę, bet laimingi, nes pagaliau pasiekėme savo tikslą mes dar turėjome jėgų palakstyti ir pasitaškyti balose. Šiluvoje išklausėme šv. Mišias, atsisveikinome ir judėjome namų link. Na dar prieš tai žinoma užsukome į parduotuvę!! ŠVARI mašina, ne patys švariausi skautukai, batonas ir šokoladinis kremas – tai tikriausiai pati nuostabiausia vieta žygio aptarimui.
Dabar, vėl laukiam kito rugsėjo, tikimės, kad jau VIII-ajame piligriminiame žygyje ŽSO atstovų bus dar daugiau, o žygis bus dar kupinesnis nuotykių J

 

 

Sesė Goda.

 [ 2009-08-26 ]  IV žygis į Pakutuvėnus

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

IV žygis į Pakutuvėnus (2009 rugpjūčio 21-25)

O mes žygiavom, žygiavom, žygiavom,
Žygiuodami dainavom, dainavom, dainavom,
Kad mūsų žygis šauniausias iš visų... J

Šie žodžiai atspindi tikrą tiesą. Kaip nekeista, šis žygis kasmet vis daugiau pritraukia smalsiųjų skautukų. Tai ir šiais metais mūsų keliauninkų buvo apie 30.
Per visą žygio istorija, pirmąkart šiais metais įvyko keletas netikėtumų: tai gražaus oro buvimas (be lietaus), taip pat klipatų gausumas. Tikriausiai karšta diena, bloga avalynė privertė daugumą pasirinkti kelionę i Pakutuvėnus br. Valdemaro arba Jožiko vairuojamu transportu. Na ir mūsų med. Sesutei Eglei taip pat buvo nemaža darbo, lopant mūsų pūslėtas kojytes.
Šis žygis išties buvo vienas iš įsimintiniausių. Ne vien dėl nuostabių žmonių, kurie suteikdavo mums galimybę išsivirti šiltą bei sočią vakarienę, ne vien dėl pūslėtų kojų skaičiaus, bet ir dėl pirmųjų skautiškų vestuvių J. Taip, buvo daug juoko... taip pat, mes nepamiršome ir savo žygio „tikslo“ – futbolo... Žaidė, griuvo, bėgo. Ko gi daugiau reikia...
Šis žygis buvo šauni patirtis kiekvienam skautukui, taip pat šauni galimybė pažinti vienas kitą geriau...

Daugiau informacijos bei dalyvių atsiliepimų apie šį žygį galite rasti žygio knygoje.

Sesė Renata

 [ 2009-08-15 ]  ŽSO stovykla „Aplink pasauli“

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

ŽSO stovykla „Aplink pasauli“ 2009 08 9-15

Kelionės aplink pasaulį pradžia...
Gražus bei saulėtas rytas...
Atvažiuojančios pilnutėlės mašinos...
Išvažiuojančios pustuščios...
Registracija...
Skirtstymąsis į skiltis...
Palapinių statymasis...
Atidarymo rikuotė...
Krikštynos...
Gaublio, žemėlapio, kompaso gaminimas...
Tuškenimąsis užtvankoje...
Džiaugsmas... juokas...
Pastovyklių statymas...
Prakaito liejimas...
Skanus, jėgų suteikiantis maistas...
Dainos ir giesmės...
Pamaldos...
Ramybė... susikaupimas...
Mankštelės...
Traiškanotos akys...
Didžiules eilės prie nuostabiausiųjų namelių...
Kareiviai ir jų trasa...
Savigynos mokinimasis...
Pirmasis lietus...
Pirmieji peršlapę batai bei kojinės...
Galiausiai peršlapusios palapinės...
Paskutiniai sausi rūbai...
Koncertas Renavo dvare...
Miegantys jaunesnieji skautai...
Daugybė atsiskleidusių talentų...
Šaunūs kandidatų į skautus ir vyčius pasirodymai...
Talka Renavo dvare...
Skautoramos...
Vėliavos pagrobimas...
Naktinis žygis...
Ilgas ir saldus po jo miegas...
Futbolas per LIETŲ...
Nešvarus bei slidinėjantys purvuose žaidėjai...
LUNO parkas...
Pamišę atrakciono parko vedėjai...
Siaubo kambarys, jumping guma...
Svarbiausia saugumas...
Laužai...
Šiluma... bendrystė...
Šokiai - pokiai su „Saulės“ kolektyvu iš Šiaulių...
Tinginys su kakava...
Atsisveikinimo rytas...
Visa tai ir dar daugiau matėme bei patyrėme šioje stovykloje.                  Sese Renata

 [ 2009-07-27 ]  Patyriminė vadovų stovykla „Tundra 2009“

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

2009. Tundra. (Patyriminė vadovų stovykla)

  Labiausiai kankino klausimai: „Kas bus? Ar bus labai sunku? Ar aš ištversiu?“. Prigąsdinti bet savim tikintys, mes gulėjome ant šaltos žolės ir laukėme. Laukėme nežinomybės... Daug įvairių žmonių, daug minčių. Kažkurie sukaustyti baimės tylėjo, kiti bandė išsišnekėti ir pasidalinti patarimais kol dar nevėlu. Treti miegojo: taupė savo jėgas, kaip mes sakėme, „ didžiajam  išbandymui“ .
Ir štai prasidėjo. Taip mes pradėjom nykti: po du, dar po du, vis mažėjom, mažėjom, kol ant žolės liko gulėti paskutiniai žmogeliukai. Girdėjosi tik Giešo ir Valdemaro rėkimas. Paskutinė likusi grupelė iš to jaudulio nebežinojo ką daryti. Ar siūlytis eiti patiems, ar dar palaukti ir pažiūrėti kas bus. Mano reakcija buvo įdomi. Važiuodama į Tundrą galvojau, jog visą laiką tirtėsiu iš baimės. Tuo momentu, kai jau buvau stovykloje, to kažkodėl norėjosi. Norėjau eiti ten pirma, išgirsti Giešo rėkimą, gauti malką, kažką daryti, bėgti, rėkti, statyti, norėjosi kažko neįtikėtino. Daug dalykų nepamenu. Nepamenu, kaip mus paskirstė į skiltis. Nepamenu pirmosios stovyklos atidarymo rikiuotės. Net tiksliai nepamenu, kokiomis dienomis kokie įvykiai buvo. Diena ir naktis susimaišė. Pirmoji diena (ar naktis) buvo nuobodoka. Jei nebūtų tos kulminacijos, kai miegojome, tai gaisro, pradžia būtų buvusi labai nuobodi. Skilties bendravimas buvo tik iš reikalo, kad pasistatytumėme pastovyklę, ir tai nebuvo labai šaunu, nebuvo gera pradžia skilčiai formuoti, ir susibendrauti- o to tikrai reikėjo .Juokingiausia buvo tai, kad pirmą dieną statytą pastovyklę dar bandėme pabaigti iki pat stovyklos pabaigos, o kai jau viskas buvo beveik idealu, turėjome viską sugriauti.
Stovyklos pabaigoje pamėgau Arvydo švilpukus. Jie reiškė kažką naujo, gero arba kaip tik blogo, bet naujienos, tai buvo tai, kuo aš gėrėjausi tą savaitę. Dažnai jaučiausi hyperaktyvi. Buvo  keista, nes visi pavargę, jau vos paeidami norėdavo stoti, o aš norėjau judėti toliau, toliau, eiti dar kartą. Aišku, šitas hiperaktyvumas buvo ne visą laiką. Sunkiausia buvo antrąją dieną. Kažkur į Palangą išskridusi buvo mano nuotaika ir entuziazmas. Nepamenu ar gavau kiaušinį tą dieną, bet jis man tikrai kėlė nerimą. Bet man pasisekė. Eidama į žygį, prisirišau puoduką prie savęs, į vidų įsidėjau maišelį, į jo vidų suvyniojusi kiaušinį. Žygyje kiaušinis iškrito. Pastebėjau tai tik po kurio laiko. Mano laimei, Arvydas, kai grįžome iš žygio, leido kiaušinius padėti į vietą.. Buvo tikrai nuostabu. Nereikėjo bijoti jo sutraiškyti. Nebereikėjo bijoti 10ties kiaušinių. Ir vėl vakare jaučiausi hyperaktyvi. Bet vis tiek, kad ir kiaušinių nebebuvo, reikėjo tylėti. Tundra mane išmokė, kad ir tyla gali būti daug naudingesnė už žodžius. Kad žodžiai turi būti gražesni už tylą.
Dar pamenu, kai ruošdavome valgį ir su sesėmis pasakodavome viena kitai apie savo močiutes, kurios gamina tik manų košę. Tas laisvas laikas, pašnekesiai tikrai padėdavo.
Mano manymu, trūko refleksijų vien skilčiai. Visa skiltis tiesiog tryško noru išsikalbėti, pasakyti ką jaučia tarpusavyje, ne visiems matant ir girdint. Deja, tam nebuvo laiko.
Daug dalykų dabar, kai pagalvoju, galėčiau ten pakeisti. Ne vien savo elgsenoje, tarkim skiltyje, ar kai kuriose situacijose. Bet tam ir buvo Tundra. Kad įgytum patirties ir suvokimo.
Labai miela prisiminti, kaip visi vadovai ir stovyklos nariai gulėjome prie trijų kryžių ir siuntėme ratu vieną sausainį. Motyvacija: Kas suvalgys paskutinį gabalėlį sausainio, darys 100000 pritūpimų. Didžiavausi šita savo idėja, nes ji visiems pakėlė nuotaiką. Deja, nei vienas nepamena kas suvalgė paskutinį kąsnį. :D
Buvo valandų, kai nenorėjau nieko. Šlapia, sušalusi, pavargusi jaučiausi, bet nepasidaviau niūrioms mintims. Neleidau lietui gadinti visos stovyklos. Buvo valandos, kai jaučiausi kaip nuobodžioje pamokoje. Užuot pamenu, kad didžiausią šypseną tą savaitę išspaudė mums užmigdyti paleista lopšinė. Parodijų šou tesėsi. :D nuotaika vėl buvo pataisyta.
Dabar, pagalvojus apie Tundrą, vien geri atsiminimai. Žinau, kad šita stovykla man padėjo daug ką suvokti ir sužinoti. Naudojuosi patirtim dabar ne vien skautaujant, bet ir gyvenime. Jei dabar lieptų atsukt laiką atgal, tikrai važiuočiau į Tundrą. Daug ką keisčiau, bandyčiau elgtis kitaip, o gal net specialiai priešingai, pažiūrėti, kaip reikia elgtis ir kas būna visokiose situacijose.
Esu visiems labai dėkinga, už tokią stovyklą.
Už tai, kad ir kaip mes būtumėm nusikaltę,  visi mums vis dėl to padėdavot.
Esu labai dėkinga už tai kad jūs esat, už viską.
Už tai kad suteikėt mano gyvenimui daug naujų spalvų.

                        Sese Audra

 [ 2009-07-19 ]  Jaunesniųjų skautų stovykla „SkautAuk“

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Jaunesniųjų skautų stovykla „SkautAuk“ 2009m. liepos 17-19d.

2009 metų vasara skautišku požiūriu buvo labai turtinga savo stovyklomisJ. Viena iš jų buvo organizuojama mūsų jaunesniesiems skautukams.
Kas gali būti gražiau, kai vienoje vietoje, maždaug 30 skautukų... Tikriausiai visiems susidaro vienas vaizdas: triukšmas, klyksmas, juokas. Taip, to tikrai netrūko... Bet buvo didžiulis džiaugsmas matyti mūsų skautukų laimingus ir nuotykių ištroškusius veidus.
Tris dienas praleidome visi kartu. Per tris dienas sugebėjome tiek prisijuokti, pasimokyti ir kitus pamokyti, taip pat tiek daug naujų nuotykių parsivežti į namus. Galiausiai lieka tik laukti kitų metų, kitų metų vasaros stovyklų ir džiaugtis šios vasaros prisiminimais.

Sesė Renata

 [ 2009-05-26 ]  Skautiškas gramofonas

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

SKAUTIŠKAS GRAMOFONAS

 

2009 metų gegužės 25 – 26  dienomis Sedos miestelio gimnazijoje grojo „Skautiškas Gramofonas“.
Ryte atvykę į Sedą  ir nukeliavę į Sedos gimnaziją pamatėme daugybę žmonių, ne šiaip žmonių, o skautų: laimingų, draugiškų ir norinčių kuo greičiau su tavim susipažinti... Aš skautauju dar labai neilgai, bet supratau kokie nuostabūs ir draugiški yra skautai. „Skautiškas Gramofonas“ buvo pirmasis renginys kuriame aš dalyvavau, susipažinau su daugybe didelių ir mažų skautų ir nepaisant amžiaus skirtumų jie visi sutarė puikiai... J
Užsiregistravę ir susipažinę visi dalyvavome rikiuotėje, po kurios visi pasiskirstėme grupelėmis ir iškeliavome daryti „Gerojo darbelio“. Buvo labai smagu, mes ėjome į slaugos namus, bendravome su seneliais, dainavome, papasakojome jiems kas yra skautai. Po „Gerojo darbelio“ dalyvavome Šv. Mišiose, po jų bėgome į mokyklą nes buvome gerokai sušalę ir jau labai norėjome atsigerti karštos arbatos. Pasibaigus pirmajai skautiškai vakarienei prasidėjo linksmybės - prasidėjo „Skautiškas Gramofonas“.  Renginį vedė broliai Andrius ir Antanas,  pradėję žodžiais: „ Kur eina Antanas su Andriuku...“ J  Visi pasirodė puikiai. Vieni deklamavo, kiti dainavo ir net demonstravo „Ekologiškų drabužių“ kolekciją. Pasibaigus renginiui žiūrėjome filmą, pasibaigus filmui visi turėjo eiti miegoti, bet kaip visada atsiranda tų kurie miego nenori, J tad ramiai  susėdę pakalbėjome, pažaidėme... Rytas buvo ganėtinai sunkus, nes miegojome mažai, bet tarp tokios gausybės žmonių buvo sunku nesišypsoti, tad smagiai papusryčiavome ir antrąjį kartą stojome rikiuotėn. Visi atsisveikinome ir pažadėję kad butinai dar susitiksime iškeliavome namo...
Buvo tikrai labai smagu, namo visi grįžome kupini įspūdžių, geros nuotaikos ir tikrai dar ilgai apie tai kalbėjome.  

 

                                                                                   Sesė Kotryna

 [ 2009-05-03 ]  Tarptautinis Taize susitikimas Vilniuje

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Tarptautinis Taize susitikimas Vilniuje (2009 gegužės 1-3 dienomis)

Globok, Dieve, mus, tikime tavim,
Tu rodai kelius mums į laisvę...

Šie giesmės žodžiai dar ilgai turėtų skambėti piligrimų galvoje... Keliems mūsų organizacijos nariams teko tokia galimybė, tik gal kitaip, išgyventi pasitikėjimo piligrimystę – savanoriaujant. Per šias tris dienas ir dar prieš tai dvi (savanoriams reikėjo atvažiuoti anksčiau) mes bendravome ne tik tarpusavyje ir su Dievu, bet ir gautomis dovanomis dalijomės su mus priimančiais žmonėmis, su Vilniaus gyventojais ir miesto svečiais.
Kai kuriems iš mūsų tai buvo pirmas kartas, kai buvome Taize bendruomenėje. Viskas buvo nauja: tiek pamaldos, tiek visi užsiėmimai, tvarka... Buvo šaunu matyti daugybę žmonių, susirinkusių iš kitų  miestų, šalių, atvykusių čia su įvairiais tikslais: pabūti kartu, kartu šlovinti Viešpatį, džiaugtis kasdieniais dalykais, svetingumu.
Dar ilgai neužmiršiu mūsų maisto darbo grupelės bendrumo, vėluojančių bandelių, didelio žmonių srauto, besibraunančio prie maisto, grupelės vadovo dainuojamų dainų, karštos saulės, gulėjimo ant pievelės, mus svetingai priėmusios šeimos rūpinimosi, giesmių, pamaldų, šaltų bažnyčios grindų, draugiškų svetimšalių, gatvės muzikos dienos ir visko kito, ką sunku įvardyti keliais žodžiais...

Sesė Renata

 [ 2009-04-26 ]  Jurginių stovykla

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Jurginių stovykla (2009 balandžio 25-26d.)

Šia stovyklėlę suorganizavo mūsų brolis Andrius Byčius. Neaišku kaip gimė jam tokia idėja, bet ši stovykla išsiskyrė savo paprastumu ir gera nuotaika. Ji vyko, kaip ir visos didžiosios mūsų organizacijos vasaros stovyklos, Renave.  Mūsų draugovės nariai nežadėjo važiuoti į šią stovyklėlę dėl tam tikrų asmeninių priežasčių ar šiaip keleto nepatogumų. Bet paskutinę akimirką paaiškėjo, kad iškilo keletas problemų dėl vadovų stygiaus. Todėl nieko nelaukdami, per valandą susikrovę kuprines, patraukėme į Mažeikių pusę. Mūsų draugovę atstovavo mažuma: Antanas, Juonis, Laima, Renata.
Šeštadienio rytą stovyklavietę prisipildė skautišku juoku, entuziastiškumu, gera nuotaika. Dalyvių buvo nei daug, nei mažai, apie 50.  Kaip ir visos skautiškos stovyklos, taip ir ši buvo atidaryta iškilminga rikiuote. Po jos prasidėjo orientacinis žygis, trukęs maždaug 4 valandas. Jo metu skautai, iš anksto pasiskirstę į komandas, turėjo puikią galimybę išmėginti savo jėgas pjaudami malkas, persikeldami per upę, šaudydami į taikinį, begamindami laužavietę, maisto gamybai, prisimindami skautišką istoriją ir t.t  Buvo šaunus laiko praleidimas, kuriuo metu skautai galėjo vienas kitą geriau pažinti, išmokti atlikinėti užduotis kaip tikra komanda. Po šio orientacinio, skautams buvo duotas laisvas laikas, kurio metu galėjai skautus išvysti bežaidžiančius įvairius žaidimus, besigaminančius maistą, grojančius gitara, dainuojančius ar dar ir toliau persikėlinėjančius per upę. Buvo šaunu tai, kad nebuvo matyti nei vieno nieko neveikiančio. Kiekvienas džiaugėsi galėdamas bendrauti...
Vakare, kaip ir kiekvienoje normalioje skautiškoje stovykloje, buvo laužas su vakaro programa. Jos tema - „Pavasarinis pokštas“. Šio vakaro metu, galėjai išvysti daug linksmų ir kūrybiškų prisistatymų, pasirodymų. Pabuvę kartu, ėjome pasmaguriauti naktipiečiais: kakava ir sausainiais. Pasotinę savo skrandukus ir pasveikinę brolį Kiprą su gimtadieniu visi patraukėme savo keliais. Kas miegot, kas toliau rymoti prie laužo. Naktis buvo šilta. Kiek girdėjau, tai niekas nesiskundė nušalusiomis kojomis ar nosimis. Pabudę ryte, papusryčiavę ir susitvarkę stovyklavietę, pajudėjome link namų.
Tai buvo paprasta, bet daug nuoširdaus džiaugsmo ir juoko padovanojusi stovykla. Dar ilgai neužmiršime stovyklos perliukų, pokštų, kuriuos suprasime tik ten dalyvavę žmonės, taip pat nepamiršime ir mėlynųjų Antano svogūnų... J taip, tai buvo tikrai šauni stovykla.

 

Sesė Renata

 [ 2009-04-17 ]  Medelių sodinimas ŠU botanikos sode

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Medelių sodinimas ŠU botanikos sode (2009m. balandžio 17d.)

Kaip ir daugelis Šiaulių miesto organizacijų, bendruomenių mūsų draugovės skautai panoro prisidėti prie ŠU botanikos sodo organizuojamos pavasarinės medelių sodinimo talkos.
Iš didelio būrio draugovės skautų susirinkome tik mes: s. Dovilė, s. Drugelis, s. Jurgita, s. Alvigita.
Turbūt reiktų paminėti esminį dalyką, tai buvo ne tik medelio pasodinimas, bet visų pirma jo išrovimas, tiksliau iškasimas, duobės „iškapojimas“ žemių prisikasimas ir atsivežimas, o tik tada pasodinimas. Daug sesutės savo prakaito išliejo ir raumenis užsimankštino. Išsirinko mažą ąžuoliuką, kurio šaknys tikrai nemažos pasirodė ir teko ne 5 minutes paplušėti jį iškasant, kol s. Dovilė ir s. Jurgita sodinuką galėjo garbingai „įsodinti“ į karutį ir nuridenti į tuo metu s. Drugelio ir s. Alvigitos paruoštą duobę. O jau tuomet atėjo br. Giešas ir pravedė medelio sodinimo instruktažą. Ir štai nuo šiol ŠU botanikos sode žaliuoja ŽSO Šiaulių Šv. Jurgio draugovės ąžuoliukas.

Pat. sk. s. Jurgita

 [ 2009-04-15 ]  Šiaulių Jaunimo Centro talka

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Šiaulių Jaunimo Centro talka (2009 balandžio 15)

Neseniai mūsų organizacija užmezgė santykius su Šiaulių jaunimo centru. Tokie tarpusavio santykiai kiekvienai organizacijai duoda tiek abipusės naudos, tiek tam tikros atsakomybės. Mūsų organizacijai jau teko du kartus sudalyvauti talkoje. Pirmosios talkos metu jaunimas iš įvairių organizacijų susirinkę tvarkė patalpas, valė dulkes... Mūsų organizaciją atstovavusių asmenų nebuvo labai daug, bet tai nesutrukdė mums šauniai praleisti laiko ar šiaip iš širdies padirbėti (taip, brolis Antanas sugebėjo, betampydamas baldus, papuošti savo rankas pūslėmis)J.
Antroji talka buvo artimesnė pavasario temai. Taip, tai šiukšlių rinkimas. Kaip visi žinome, jų ypač padaugėja po per ilgai užsitęsusios žiemos. Susirinkę prie viešbučio patraukėme link Šiaulių geto, kuriame ir turėjome rinkti šiukšles. Buvo susirinkę nemažai jaunimo, kurie jau buvo pradėję savo darbą.  Mūsų draugovės nariai nepasižymi ypatingu punktualumuJ. Nieko nelaukdami kibome į darbą.  Buvo gražus, saulėtas vakaras su pilnais šiukšlių maišais. Pririnkę nemažai maišų, visi išsiskirstėme namo. Po tokios talkos supranti, kiek daug keistų ir nesuprantamų dalykų galima pamatyti, berenkant šiukšles, ir ,žinoma, dažnai pasipiktini , nesuprasdamas žmogaus apsileidimo.

Sesė Renata

 [ 2009-04-06 ]  Juonio žygis žygelis

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Juonio žygis žygelis (2009m. balandžio 6d.)

Balandžio 6 d. įvyko mažas orientacinis „Žygelis“ po Šiaulių miestą. Visi pradėjo rinktis apie 8 val. (tie visi buvo 5 žmonės be organizatoriaus). Žygis prasidėjo apie 9 val. kai visi buvo susirinkę ir ordinates išdalintos. Žygio dalyviai visus 8 punktus surado ir aplankė per 8~9 valandas . Vėliau nuo sutarto taško keliavome prie Salduvės kalno kur vyko mamyčių šventė. Ten mes užsikūrėm laužą pasidarėm valgyt ir viską sutvarkę apie 8 val. išsiskirstėme.
Po žygio iš dalyvių susilaukiau  gerų atsiliepimų, bet  dėl savo nepatyrimo susirinko nedaug žmonių, nes per vėlai pranešiau informacija, bet asmeniškai patiko ir tikiuosi kad kitas žygis praeis dar geriau.

 

 

                                                                                                                    Jonas Valuckis

 [ 2009-03-07 ]  Visuotinis Žemaitijos Skautų Organizacijos suvažiavimas

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

Visuotinis Žemaitijos Skautų Organizacijos suvažiavimas

      2009 metų kovo 7 dieną Mažeikiuose visuotinio suvažiavimo metu vyko naujos valdybos rinkimai.
Kaip visiems žinoma, mūsų organizacijoje valdyba keičiasi kas keturis metus. Šie metai buvo ketvirtieji, kai senoji valdyba turėjo užleisti savo vietą naujiems ir šviežiems protams.
Susirinkimas prasidėjo kandidatų, į valdybos tam tikrus postus, prisistatymu, savo kandidatūros iškėlimu. Tuo metu eiliniai skautai galėjo išvysti visus galimus variantus ir susidaryti apie juos nuomonę. Dar po pertraukėlės visi skautai galėjo balsuoti už, jų nuomone, geriausiai į valdybą tinkančius asmenis.  Po balsavimo, susumavus visus balsus, rezultatai buvo ir yra tokie:

  1. Vyr. skautinikas- Andrius Byčius;
  2. Vyr. skautininko pavaduotoja- Laima Ramanauskaitė;
  3. k
  4. k
  5. k
  6. k

 

Belieka tik džiaugtis, kad mūsų organizacijoje yra tokių žmonių, kuriais galime pasitikėti ir patikėti jiems tikrai nelengvą ir atsakingą „darbą“. Tokia valdybos narių kaita duoda daug pliusų. Kartu su naujais žmonėmis yra įnešama ir naujų minčių, idėjų, daug permainingų vėjų, kurie padeda išjudinti užmigusiuosius. Tikėkimės, kad tokie vėjai (bet tikrai ne audros) aplankys ir mūsų organizaciją.

Sesė Renata

 [ 2009-01-18 ]  LS sporto olimpiada

  bull  Iš temos "Kita".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Renata Adomaitytė Šv. Jurgio draugovės

LS sporto olimpiada (2009m. sausio 17-18d.)

Tai tradicija tapęs Lietuvos skautų organizuojamas žiemos renginys, kurio metų visi turi puikią progą prajudinti savo senus ir nuo žiemos pailsusius kaulelius. Taip, tai sporto olimpiada. Primenu, tai ne šiaip eilinė sporto olimpiada, tai SKAUTŲ sporto olimpiada. Joje neapsieinama paprastomis, eilinėmis ir jau visiems nusibodusiomis užduotimis ar žaidimais. Galime visi sutikti, kad išradingumo bei kūrybiškumo skautams niekad nestigo ir tikriausiai niekad nepristigs.
Jau antrus metus mūsų organizacijos nariai dalyvauja šiame renginyje. Šiais metais mūsų buvo nei daug, nei mažai, apie 10. Renginys prasidėjo rikiuote Šiaulių Didždvario gimnazijoje. Po jos pasiskirstę į komandas, lakstėme po miestą, ieškodami tam tikrų punktų ir atlikinėdami įvairias užduotis. Išalkę ir sušalę grįžome atgal, kur mūsų laukė kita renginio dalis – estafetės. Taip, juoko tikrai netrūko. Linksma buvo stebėti susirūpinusius komandų narius, kai vienas iš jų atlikinėjantis užduotį, užkliūna, pameta kamuolį ar šiaip velkasiJ. Po estafečių visi galėjo išmėginti savo jėgas, žaisdami netradicinį kvadratą, krepšinį, tinklinį... Taip ir bėgo dienelė pilna juoko, azarto ir prakaito. Galiausiai atėjo vakaras, kurio metu sesės ir broliai galėjo ramiai susėsti ir pailsėti, taip pat pasirodyti ir parodyti savo kūrybiškumą. Vakaro tema buvo „5“. Buvo galima išvysti įvairiausių pasirodymų...
Šis renginys - tai puiki proga, pažinti vienas kitą, užmegzti naujas pažintis, šauniai praleisti savaitgalį skautų būryje, besidalinant gera nuotaika, juoku ir plačia šypsena.

Sesė Renata