METRAŠČIAI IŠ TEMOS "Draugoves renginiukai"

[ 2011-04-09 ]  Pavasario linksmybės

bull  Iš temos "Draugoves renginiukai".   Įkėlė metraštininkas s.Monika Perkūno draugovės

Brolių sutiktuvės

Sekmadienį skautės s. Ignė, s. Evelina, s. Deimantė, s. Laurita, s. Brigita ir s. Kotryna nusprendė pasisėdėti prie laužo ir palaukti paržygiuojančių brolių nuo Gulbinų miško. Prisirinkome pagalių laužui, atsinešėme didesnių malkų suoliukams, užsikūrėme laužą, pasidarėme arbatos. Ką buvome atsinešusios vieną kita vaišinom, s. Ingė buvo atsinešusi nedidelį pyragą, tad paskambinome broliams paerzinti, kad greičiau grįžtų, nes suvalgysime. Broliai sakė, kad už pusvalandžio bus, bet po pusvalandžio negrįžo tad dar nusprendėme palaukti. Po valandos pasisėdėjimo nusprendėme pradėti valgyti pyragą ir bebaigiant pamatėme ateinančius brolius vyčius br. Valdemarą, br. Evaldą bei br. Klaudijų, br. Evaldą ir br. Karolį. Grįžo jie labai nuvargę. Suvalgė jie pyrago, kurio vis dėlto palikome, dar truputį pasėdėjome ir po truputį ruošėmės namo. Br. Valdemaras turėjo bombeškių, kurias netikėtai mėtė ir sprogdino.

sesė Laurita

P.S. Oras buvo nuostabus, saulėta, o laužo dūmai sesių drabužiams paliko įsimintiną įspūdį.

[ 2011-04-07 ]  Žiemos ypatumai Perkūno draugovėje

Skautagimtadienis

Šių metų Vasario mėnuo Perkūno draugovės skautams paliko įsimintiną pėdsaką skautavime. Dar tokios sueigos ir tokios įsimintinos progos pabūti visiems kartu nebuvo tekę, o ir pamatėm, ko nebuvom matę. Visą ko kaltininkai buvo mūsų keturi numylėti ir išbučiuoti skautai, tai s. Evelina, br. Evaldas, s. Milda ir s. Arida. Jų gimtadieniai kaip tyčia sutapo su ta savaite, kai buvo šv. Valentino diena ir vasario 16d. Tad ruoštis tikrai reikėjo iš peties.

Pasiruošimo svarbiausiais etapas vyko, kai Lokio Letenos dalyviai turėjo tą savaitgalį seminarą netoli Kuršėnų, Gergždelių mokykloj. Darbščiausios sesytės (Laurita, Viktorija ir Beita) rinkosi į skautų būklą ir šeštadieni ir sekmadieni. Dar sulaukėm pagalbos ir iš brolių (br. Edvino ir br. Armando). Kirpom, piešėm, dažėm, siuvom, ko tik nedarėm. Reikėjo pasirūpinti netik būklo puošmenom, bet ir dovanom, tad nuotaikingai darbavomės ruošdami dovanas s. Evelinai ir br. Evaldui. Ko tik nebuvo, visokiausių šposų, kuriuos kretė mūsų broliai, kurie ir neįtikėtinai nuoširdžiai ruošė dovaną br. Evaldui. O dovana tai tikrai atimanti žadą. Paruošus dovanas, prikabinus plakatus, prikabinėjus balionus, parengėm ,,strategini planą”, ką darysim vasario 16-ąja, per visuotinę sueigą,kaip visus skautagimtadieninkus nustebinsim, kad būtent jiems paruošta ši saldžioji sueiga.

Pirmoji dalis buvo įvykdyta, kai brolis Evaldas ir sesė Evelina pamatė staigmeną, kuri jų laukė bukle jau nuo vakaro (dar stipresni įspūdį sesei Evelinai paliko jos brolio šokiruojantis apibūdinimas, kad bukle neapsakoma netvarka ir chaosas po vilkų pasibuvimo). Antroji dalis prasidėjo, visuotinės sueigos rikiuotės metu, kai sese Monika pranešė apie būsimas užduotis keturioms grupėms. Grupių vadovai, suprantama, buvo tie visą ko kaltininkai. Grupėms teko eiti ir per šokolado upę, ir įveikti sesyčių parengtą labirintą, kurį įveikė tik tie, kurie turėjo Ariadnės siūlą. visų laukė ir linksmoji viktorina, kurią vedė sesė Viktorija. Viktorinos metu skautai netik sužinojo plačiau apie vasario 16-ąją, bet ir sužinojo, kokia mėgstamiausia draugininkės spalva, kiek sesei Monikai metų, kiek metų skautauja br. Arvydas. Ir pagaliau atėjo linksmiausioji dalis, kai broliai kilnojo sese Mildą, o po to ir vilkiukę Aridą, kurią iškėlė vienu kartu daugiau nei reikėjo. Šauniausia, kad tuo niekas nesibaigė, nes darbštuoles sesės paruošė netik čirvinių blynų ( valentino dienos proga), bet ir gardų keksą. Visą tai paskanino juodųjų serbentų uogienė ir draugiškai pasidalinti puodeliai, nes gurkšniavom arbatą po du. Beskanaujant brolis Arvydas visiems surengė netikėtą ,,kvotą”, tad išgirdo, ko dar niekada nebuvo girdėjęs apie Žemaitijos skautų organizaciją ir apie skautų įkūrėją B.P. Gražūs momentai buvo, kai sesės broliams užtepinėjo uogienę ant čirvinių blynų, o broliai pasigardžiuodami kramsnojo. Už tai jie neliko skoloj – visų skautų puodeliai buvo išplauti.

Buvo gaila, kad taip greitai pasibaigė toji diena, tačiau skaisčiai šviečianti saulė žadėjo dar vieną gerą pusiaudienį. O ir didžiausias rūpestis nuo pečių nukrito, tad buvo galima ir lengviau atsikvėpti- Skautai pasveikinti ir skautiškai paminėta vasario 16-oji.

sesytė ;))