METRAŠČIAI IŠ TEMOS "Draugovės renginiai"

 [ 2012-07-03 ]  Draugovės žygis į Šaukėnus

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Ankstyvas birželio 29 – osios rytas žadėjo neįprastą vasarai ankstų kėlimąsį iš lovos, sunkiai prasiveriančias akis bei patį didžiausią iššūkį – 40 – ies kilometrų žygį į Šaukėnus, kuriose svetingai laukė kunigas Arūnas, glaudžiai susijęs su skautų veikla. Įveikę rytinius sunkumus susirinkome išvykimo taške – Akropolyje. Negausiu būreliu, šešiese, patraukėme sudarytu maršrutu. Pirmieji kilometrai nepatyrusiems žygiuose skautams – sunkiausi. Kiekvieną kilometrą lydėjo emocijos, besikeičiančios taip, kaip keičiasi vaizdai keliauninkų akiratyje. Visiems mums teko susidurti su savotišku iššūkiu – tam tikrą maršruto dalį tapti vedliu. Nors ir slegiami sunkios kuprinių naštos nepraradome nuotaikos bei užsidegimo pasiekti tikslą. Tądien kiekvieno iš mūsų Olimpu tapo galbūt mažai girdėti ar žemėlapyje niekad nepastebėti Šaukėnai. Žygis buvo išties įvairiapusiškas: keliavome gyvenvietėmis, nepakartojamu oru kvėpavome Kurtuvėnų miškuose, šturmavome dar drėgnas pievas, o galiausiai keliavome plentu. Tikslą pasiekėme jau leidžiantis saulei, kiekvienas išpildęs savo lūkesčius įveikti kelią. Pailsėję sėdome į autobusiuką ir aplankėme Šatrijos kalną bei Užvenčio dvarą, kiek vėliau vakarojome prie laužo. Ankstyvą rytą kiekvienas su skaudančiomis kojomis, kankinamas nuovargio ar beprotiškai žvalus patraukėme namo palydėdami Šaukėnus akimis ir nejučia suvirpėję, pajutę tą nepakartojamą jausmą įveikus žygį.

Sesė Laura

 [ 2012-05-28 ]  Orientacinis žygis po Šiaulius

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Kiekvienas pažįsta netikėtumą, kiekvienam iš mūsų teko susidurti su juo akis į akį, visi esamę nejučia viduje suvirpėję ir visgi, kaltas tik netikėtumas. Būtent šis jausmas užplūdo sužinojus, kad paskutinė visuotinė sueiga dedikuota skautiškam žygiui gimtajame mieste. Susirinkus negausiam, tačiau labai smalsiam ir nuotykių išsiilgusiam skautų būreliui, brolis Jonas įteikė žemėlapį ir kai kam paaiškino, o kitiems tik priminė, kaip juo naudotis. Palinkėjęs gero ir sėkmingo kelio nulydėjo jaunuosius atradėjus akimis, kurie greit dingę iš jo akiračio patraukė ieškoti trijų nurodytų objektų Šiaulių mieste. Orientacinis žygis, pasirodė nesąs toks paprastas, kaip daugelis galbūt tikėjosi. Dviprasmiškos užuominos, turėjusios nukreipti teisingais takais, buvo sunkiai įkandamos. Pirmasis kelionės tikslas pasirodė esąs – atminimo akmuo, kuriame išgraviruotos Šiaulių miesto traukinių stotyje ištremtųjų į Sibirą pavardės. Pagerbę šią istorinę vietą tylos minute, patraukėme kito tikslo link. Vedami nuojautų ir žinių atsidūrėme miesto centre, tačiau kaip vėliau paaiškėjo, savojo tikslo neradome. Tik kiek vėliau, prisijungus sesei Jurgitai, išsiaiškinome, kad antrasis objektas – tai Šiaulių projektavimas. Trečiojo objekto paieškos buvo tiksliausios, smagaus pašnekesio dėka kelias neprailgo ir prieš save išvydome Valstybinę mokesčių inspekciją. Žygį vainikavo besišypsantys skautai, kiekvienas su sava emocija, kiekvienas palepinęs save ledais ir tyliai taręs:"gera būti skautu".

Sesė Laura

 [ 2012-05-11 ]  Draugovės žygis

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Saulėtą šeštadienio rytą susitiko šv. Jurgio draugovės skautai. Visi buvo nusiteikę žygiui, su didelėmis šypsenomis veiduose. Sulaukę vėluojančių, išžygiavome. Kur? Ogi prie Gudelių ežero! Ėjom ėjom ir pagaliau išėjom iš miesto. O tada... žygeiviai sulaukė užduotėlės. Jie iki tol, kol nueisime iki ežero, turėjo sukurti žygio dainą. Nepaisant to, kad viską kūrė praktiškai tik dvi sesės, kurti sekėsi visai neblogai. Tik nespėjo sukurti dainos iki tol, kol pasiekėme ežerą, tačiau dainą kurti vis tiek pabaigė.
Žygiuojant, dainuojant, priėjome vietą, kurioje 1941 - 1944 m. vokiečiai nužudė 732 žmones... Sustojome minutėlei... Įdomus pastebėjimas - prie pat aptvertos žudynių teritorijos (bent iš 2 pusių) augo žibutės, o pačioje teritorijoje nesimatė nei vienos žibutės. Keista. :)
Judėjome toliau. Greitai priėjome ir Gudelių ežerą. Vaizdas buvo tiesiog nuostabus - žaliuojantis laukas, mėlynas ežeras, žydras dangus ir ryški geltona saulė. Prie ežero susikūrėme lauželį, išsikepėm skautiškos duonelės, pažaidėme žaidimą (susikibę rankomis turėjome persikelti per virvę jos neprilietę), pasveikinome sesę Rūtą su praėjusiu gimtadieniu, visi padainavome sukurtą žygio dainelę, pasifotografavome, šiek tiek pasėdėjome prie lauželio, sutvarkėme viską ir išžygiavome namo.
Žygelis buvo paprastas, neilgas, tačiau praleistas laikas buvo labai geras. Galima džiaugtis ne tik puikiu tą dieną buvusiu oru, bet ir tuo, jog diena buvo praleista su šauniais žmonėmis.

Sesė Augustė
P.S. Dainelė (pagal Tele Bim Bam dainą "Musė")
1.
Gera pas Gabrielę vasarą pabūti.
Jos gražus namelis, ant palangių gėlės.
Bet palangės jau pradėjo greitai pūti
Ir čia yra problema! Nieks nenori kurti.
Kurti? Kurti. Kurti!
Priedainis.
Kurti! Pasidarėm kurti!
Ir žygiuot tvarkingai ne visiem išeina.
Einam! Prie Gudelių einam!
Užsikursim laužą, pasikepsim maisto.
2.
Ėjom mes pro kraupią vietą, kur žibučių nėra.
Pravažiuojančios mašinos kiek mums dulkių kėlė!
Jonis iš savos tulpelės jau pradėjo burtis,
O mes tik stengiamės šią dainą kurti.
Kurti? Kurti. Kurti!
Priedainis.
Sesės Rūta ir Goda

 [ 2012-04-10 ]  Cepelinų balius

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Pirmiausia, atvykę į s. Kotrynos R. namus, žiūrėjom, ko reikia nupirkti, o ko jau turim. Tai aš, s. Kotryna Š. ir s. Kotrynos R. mama važiavom į parduotuvę apsipirkti. Kai grįžom, darbas jau buvo prasidėjęs: dalis bulvių virė, dalis liko tupėti „bliūduose“. Tuomet, pasiskirstę darbus, pradėjome gaminti įdarus. Tuo tarpu br. Ąžuolas ir, turbūt, br. Povilas išėjo į netoli esančią parduotuvę ir, tuo pačiu, pasitiko br. Dovydą. Br. Ąžuolo parsinešti sausi pusryčiai tuoj pat buvo suvalgyti. Juos padėjo sudoroti ir sesės. Chi chi.. Vėliau pradėjome gaminti cepelinus. Kol jie virė, žaidėm žaidimą, kurio pavadinimo neprisimenu. :D
Kai pagaliau išvirė cepelinai, sėdom prie stalo ir smagiai juos sunaikinom. Deja, aš turėjau išeiti anksčiau, todėl nežinau kas vyko vėliau. Ši šeštadienio popietė man tikrai patiko ir turėjau gerą galimybę pagaliau išmokti gaminti cepelinus.

Sesė Rūta

 [ 2012-04-05 ]  "Protingųjų galvelių mūšis"

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Jau tradicija tapusi Šv. Jurgio draugovės visuotinė kova dėl išliki... tfu, dėl protingiausios skilties išliki... tfu, išrinkimo. Dvejus metus nugalėtojais tapo Kmynai. Šiemet jie plyštančia širdimi buvo pasiryžę suteikti kitoms skiltims galimybę laimėti "Antano taurę", todėl ir parengė visoms skiltims išbandymų sueigą, po kurios paaiškėjo, kas perėmė šią taurę.
Kaip visada vyko rikiuotė, po kurios mes visi buvome atiduoti į Kmynų rankas. Sueiga buvo tikrai originali ir įdomi. Jos metu buvo patikrintos mūsų žinios, išradingumas, kūrybiškumas bei pastabumas. Su dideliu apmaudu, iš tikro su dideliu džiaugsmu, tenka pripažinti tai, jog medinis medinis (trofėjus medinis) atiteko Dobilams, kurie pasižymėjo ypatingu savo pastabumu bei vienybe. Pasveikinus čempionus ir kitus dalyvius, vėl rikiuotė, tada susitvarkymas ir žygiavimas namo.
Manau, kad kiekvienas ten buvęs puikiai praleido laiką. Jis prabėgo nepastebimai greitai. :)

Sesė Augustė

 [ 2012-03-16 ]  Kovo 11-oji

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Kovo 11 -ąją, popiet, visi susirinkom prie Auksinio berniuko. Na, aš truputį vėlavau, bet manęs palaukė ir spėjau į rikiuotę. Po rikiuotės pasiskirstėm į dvi grupeles. Turėjom mieste pagal dėliones surasti tam tikrus objektus ir juos aprašyti. Mums ieškoti nelabai sekėsi, bet radom viską, ką reikėjo. Ir, žinoma, smagiai praleidom laiką, kas ir yra svarbiausia. Kitai komandai sekėsi lengviau - jie labai greitai surado visus objektus ir prisijungė prie mūsų. Mes juos praminėm paukščiais. Tik neatsimenu, kaip ir kodėl. Taigi, suradę visus reikiamus punktus, žygiavom į Salduvę, į laužavietę. Pakeliui radom žaidimų aikštelę - negalėjom ten nesustot ir nepasidžiaugt supynėmis. Galiausiai pasiekėm laužavietę. Ten pasipasakojom, kaip kam sekėsi ir ramiai, na nelabai, pasisėdėjom prie laužo. Ačiū broliams kmynams už tai, kad viską suorganizavo. :)

Sesė Augustė

 [ 2012-02-29 ]  Skautų įkūrėjo gimtadienis

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Vasario 22-oji buvo neeilinis trečiadienis - tai buvo Roberto Baden - Powell′io gimtadienis. Tądien visi pasaulio skautai turėjo būti su skautiška atributika. Taigi, įpusėjant vakarui mes rinkomės atšvęst tą gimtadienį, kai aš atėjau, pamačiau tik 4 žmones, tikėjaus, bus daugiau, na, bet už valandos mūsų padaugėjo - buvom apie 15. Iš pradžių draugininkė paskaitė paskutinį Banden - Powell′io laišką ir davė išsitraukt po vėliavutę, ant kurios buvo įsakymas, tuo įsakymu turėjom gyventi visą savaitę. Pašnekėjus buvo įvairūs smagūs sportiniai žaidimai, o kai jau pavargom, užbaigėm gimtadienį. Buvo laaabai smagu ir jauku. :>

Sesė Audronė Z.

 [ 2012-02-21 ]  Vasario 16-oji

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

16 Vasaris, Vasario 16.
ALFA
Tikrai neniūrią ir linksmą „šesioliktąją“ pasitiko jaunesnieji skautai - vilkiukai. Susirinkę saulės diskų šešėlyje jie išjudėjo. Judėtojų buvo nemaža, ant pirštų nesuskaitysi, ir siekiant dar labiau „sumakaluot“ skaitytoją, pasakysiu, kad saulės diskų pavėsyje šildėsi ne tik vietiniai, bet ir Kuršėnų skautukai. Pilnai, pilnos komplektacijos jaunieji pajudėjo link jiems slaptai paruoštos vietos. Kelionės metu jaunimas tikrai neišgirdo paukštelių pypaujant, mat atšiaurus Lietuvos klimatas mūsų sparnuotąją fauną išgano kur šilčiau. Nors ir be paukščių palydos jaunėliai pasiekė slaptavietę - „Šiaulių universiteto botanikos sodą“. Pastovėję kelias minutes prie neužrakintų vartų, jie buvo pakviesti užeiti. „Išskirtinius“ vilkiukus atsirinko brolis Dovydas. Pasekę, kelias dešimtis metrų paėję, atrinktieji pamatė išsirikiavusius skautus, tėvelius ir Lietuvos valstybinę vėliavą. Greitai Dovydo pasekėjai buvo išrikiuoti ir paruošti įžodžiui. Ir tada prasidėjo. Vienas po kito atrinktieji buvo kviečiami įžodžio davimui. Įžodį priiminėjo brolis Giedrius.
VASARIO 16-OSIOS STATISTIKA:
Viso pasižadėjo stengtis būti gerais 7 vilkiukai.
Priklausiusiųjų Kuršėnų regionui buvo 4 ir trejetukas šiauliečių.
Ceremonija baigėsi. Vieninteliai, po džiugaus emocinio persikrovimo išlikę, broliai Giedrius ir Dovydas išėjo pratęsti likusios dienos Salduvėn. Kaip vienas iš jų man sakė - lazdų jie ten buvo išsikirst.
Taigi, jaunieji broliukai ir sesutės, būkit geri!
OMEGA.

Brolis Dovydas

 [ 2012-01-21 ]  Sausio 13-osios minėjimas

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Vasario 14-ąją 12val. susirinkome prie auksinio berniuko, kur pasidžiaugėme sniegu ir visi "pasipuošėme" savo veidukus Lietuvos trispalve bei dalyvavome rikiuotėje. Jos metu brolis Antanas trumpai papasakojo apie prieš 21-erius metus įvykusius įvykius, o sesė Kotryna "saulėgrąžų" skilties vardu visiems įteikė skrajutes su svarbiausiais faktais apie tą dieną. Po rikiuotės visi gražiai nuėjome prie Šiaulių savivaldybės pastato, kur sudainavome porą dainų. Tada pajudėjome kapinių link, kur pagerbėme ir kitus žmones, žuvusius kovojant už Lietuvą. Galiausiai keliavome į Salduvę, kur užsikūrėme lauželį ir, nepaisant šaltuko, tiesiog gerai pasibuvome bei sugiedojome Lietuvos himną už tuos, kurie 1991m. sausio 13-ąją gynė Lietuvą. 

Sesė Augustė

 [ 2011-12-17 ]  Betliejaus taikos ugnis

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

   Taigi, kaip ir kiekvienais metais, BTU ir vėl atkeliavo į Šiaulius, kad ir vėl pas mus būtų platinama ta ugnelės skleidžiama šviesa, šiluma ir ramybė...
   "Šaltą šeštadienio popietę visos draugovės rinkosi prie geležinkelio stoties, laikydami rankose žvakutes ir laukdami iš Vilniaus atvykstančio traukinio, kuris vežė Betliejaus ugnį. Kiti skautai atvežę ugnį uždegė ją mums ir mes ją saugojome iki vakaro. Vakare Betliejaus ugnį nešėme į šv. Jurgio bažnyčią, kurioje dalinome ugnį žmonėms. Buvo labai džiugu dalinti ugnį kitiems." (Sesė Viktorija)
   "Vyko Betliejaus taikos ugnies dalijimas žmonėms Ignaco bažnyčioje. Susirinkom aš, Agnė, Kipras,Augustė bei Kotryna. Per mišias aš ir Agnė nešėm Betliejaus taikos ugnį prie altoriaus, o tuo metu Kotryna skaitė maldą. Po mišių mes buvome pasiruošę dalyti žvakes su "sijonėliais", kad neužpūstu vėjas. Žmonės paimdami žvakę paaukojo kelis litus, nors tai nebuvo būtina. Broliai ir sesės jautėsi gerai, nes iš šimto žvakių neliko nei vienos. " (Brolis Diomedas)
   Sesės Dovilė ir Jurgita nuvežė ugnelę pas brolį Arūną į Šaukėnus. Jos ugnį dalino bažnyčioje, ten susirinkusiems žmonėms. Nepaisant to, kad bažnyčioje buvo šaltoka, sesutės sakė, jog viskas praėjo gerai.
   Manau, kad kiekviena gauta žvakutė su rusenančia ugnele suteikė žmonėms savotiško jaukumo ir sušildė jų širdis...

Sesė Augustė

 [ 2011-11-21 ]  Draugovės 5-erių metų gimtadienis

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

 „Svarbu kokybė, o ne kiekybė“ - taip visi nutarėme negausiai (bet kokybiškai!) susirinkę į šiųmetinę Šv. Jurgio draugovės gimtadienio šventę. Penki skautiški metai – jau ne juokai, jie žymi jaunos draugoviukės virsmą į sparčiai bręstančią, savimi pasitikinčią draugovę. Tai būtų galima prilyginti net pilnametystei!
  Gimtadienio šventės akcentais tapo senos geros „šarados“, skatinamos saldainių lietumi, šventinis tortas (kuris mistiškai pats save užpūtė) bei įvairūs egzistenciniai klausimai, ypač skautybėje ir ypatingai... apie maistą!
  Renginio metu visi taip pat džiaugėsi savo pačių kuriamais vaidinimais, šokiais - pokiais, daugumai gerai į atmintį įsirėžusiu brolio Jono pasirodymu gelbėtojo vaidmenyje bei paprastais, širdžiai mielais pašnekesiais su broliais ir sesėmis.
 Skautai, kaip žinote, visada sugeba prisitaikyti arba... pritaikyti aplinką prie savęs! Neišimtinai ir šiuo atveju – mokyklos sporto salė, kurioje vyko šventė, buvo „pagardinta“ skautiškais atributais – draugovės marškinėliais, gairelėmis, skautiškos literatūros staliuku bei, kiek nostalgiją keliančiomis, draugovės penkerių metų veiklos nuotraukomis.
  Dėl objektyvesnio vertinimo reikėtų sužinoti ir kitų dalyvių nuomonę. Štai paklausus vienintelės Perkūno dr. atstovės sesės Brigitos apie šventę, ji pagyrė programą bei pasidžiaugė ore tvyrančiu jaukumu, gera atmosfera, kuri jai neleido jaustis kaip svečiui. Ne ką prastesnis buvo ir brolio Dovydo vertinimas: „Tomio gležnapėdžio penkiapėdėje balų sistemoje šį gimtadienį vertinčiau penkiom sveikom su dvejom trišimtadalėm pėdos“.

Sesė Gabrielė

 [ 2011-11-05 ]  Draugovės žygelis

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

Vieną ankstų, prasmingą lapkričio rytą šv.  Jurgio draugovė susiruošė į žygelį. Susirinko kaip niekada daug! Net septyni žmonės. Apie 8:30 išjudėjome. Pasukome link Salduvės. Ten prasimalėme apie dvi valandas ir sugalvojome, kad jau laikas kurti laužą. Taigi Jonis paskirstė  mus į tris grupeles ir turėjome užkurti laužus. Mes su Ąžuolu nuėjome prie pagrindinės laužavietės, kol naujokai mokėsi kurti. Kai jie išmokę atėjo prie laužavietės, mūsų laužas jau kūrenosi. Prie jo pabuvome 2-3 valandas pavalgėme, pažaidėme ir išėjome namo.

Brolis Povilas

 [ 2011-11-02 ]  Žvakučių uždegimo akcija

  bull  Iš temos "Draugovės renginiai".   Įkėlė metraštininkas pat. sk. s. Augustė Šv. Jurgio draugovės

    Lapkričio pirmąją, aplankę savo artimųjų kapus, mes, kaip ir kiekvienais metais, susitikome padaryti gerąjį darbelį. Mes susirinkome drauge, kad uždegtume žvakutę ir ant vienišo, nelankomo kapo.
   Kaip ir tą dieną mes sakėme, kad kaip ir kiekviena akcija turi savo tikslus, mes turėjome savuosius. Mes degėme žvakutes už mirusius ir už negimusius vaikučius, o kadangi ši diena mums, kaip skautams, yra labai svarbi, nes būtent lapkričio 1d. Lietuvoje įsikūrė skautai, mes taip pat degėme žvakutes ir už mirusius skautus.
   Tą dieną aš pasakiau visiems vienintelį dalyką, kad, kai degsite žvakutes pagalvokite apie tą žmogų, kuriam jūs degate žvakutę, nors jūs jo ir nepažįstat, bet palinkėkite jam ramybės. Ir tik po to supratau, kad tie žodžiai man pačiai buvo daug reikalingesni. Į tokią akciją aš ėjau antrą kartą, kai ėjau pirmąjį kartą man rūpėjo tik uždegti kuo daugiau žvakučių, bet tik ne šįkart... Šį kartą man būtų užtekę uždegti tik kelias žvakutes, nes tai nebuvo tik žvakutės degimas ant vienišo kapo, šį kartą aš uždegdama tą žvakelę tikrai galvojau apie tą žmogų ir dėdama žvakelę palinkėjau jam ramybės. Vienas toks mano sustojimas prie kapo man atstojo šimtus uždegtų žvakelių...

   Aš tikiuosi, kad tą dieną taip jaučiausi ne aš viena ir tikiuosi, kad kitais metais tą gražų lapkričio pirmosios vakarą į šią akciją mūsų susirinks dar daugiau. :)

Sesė Kotryna R.